Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi stúpol o tisíce, najviac v Revúcej aj ďalších okresoch

 Webnoviny  21. júl 2023  142  
Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi stúpol o tisíce, najviac v Revúcej aj ďalších okresoch

21.7.2023 (SITA.sk) - Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v júni medziročne stúpol o 5,4 tisíca. Kým v júni minulého roka sociálne dávky dostávalo 59,5 tisíca osôb, v júni tohto roka to už bolo 64,9 tisíca ľudí.

Oproti máju tohto roka pritom počet poberateľov týchto dávok klesol o 420. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Pokles o dvetisíc poberateľov


Na dávky v hmotnej núdzi bolo v júni po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 136,9 tisíca osôb, čo je 2,52 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. V porovnaní s májom išlo o pokles o dvetisíc ľudí, resp. o 0,04 percentuálneho bodu.

Sociálne dávky na konci júna najviac dostávali ľudia v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica, najmenej v okresoch Púchov, Tvrdošín a Nové Mesto nad Váhom.

Dávky v hmotnej núdzi


Kým v okresoch Revúca a Rimavská Sobota išlo o viac ako 10 percent a v okrese Gelnica takmer 10 percent z celkového počtu obyvateľov tohto okresu, v okresoch Púchov, Tvrdošín a Nové Mesto nad Váhom podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov nepresiahol 0,5 percenta.

Viac k témam: Dávky v hmotnej núdzi, Hmotná núdza, Sociálne
Zdroj: SITA.sk - Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi stúpol o tisíce, najviac v Revúcej aj ďalších okresoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.