Utorok, 11. máj 2021
Jasno  18,2 °C
Mimoriadne správy

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku počas koronakrízy opäť klesol, najviac ostáva Ukrajincov

 Webnoviny  21. december 2020  60
Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku počas koronakrízy opäť klesol, najviac ostáva Ukrajincov

21.12.2020 (Webnoviny.sk) - Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku. Kým ku koncu februára tohto roka u nás pracovalo 78,2-tisíca občanov z iných krajín, ku koncu novembra sa ich počet postupne znížil na 70-tisíc.

Najpočetnejší naďalej Ukrajinci


Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 8,3-tisíca cudzincov menej. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V novembri tohto roka ich na slovenskom trhu práce ubudlo 561, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás znížil pod 20-tisíc. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku minulý mesiac klesol o 532 osôb na 10,5-tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,7-tisíca, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5-tisíc.

Traja z desiatich cudzincov v Bratislave


Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu novembra tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21,2-tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 4,8-tisíca zamestnaných cudzincov.

Úrad práce v Malackách vykázal 2,9-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 11 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci minulého mesiaca v okrese Medzilaborce.

Viac k témam: cudzinci, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku počas koronakrízy opäť klesol, najviac ostáva Ukrajincov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.