Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,7 °C
Mimoriadne správy

Odborári podali na Krajniaka podnet na generálnu prokuratúru pre porušovanie zákonov

 Webnoviny  20. október 2020  79
Odborári podali na Krajniaka podnet na generálnu prokuratúru pre porušovanie zákonov

20.10.2020 (Webnoviny.sk) - Predstavitelia Konfederácie odborových zväzov SR (KOZ) podali v utorok podnet na Generálnu prokuratúru SR na ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka pre porušovanie zákonov.

Na utorkovej tlačovej besede to povedal prezident KOZ Marián Magdoško. Šéf rezortu práce a sociálnych vecí podľa neho flagrantne porušuje zákony. "Verím, že Generálna prokuratúra SR tento podnet preskúma," povedal.

Odborári tiež v utorok osobným listom vyzvali všetkých 150 poslancov Národnej rady SR, aby neschválili novelu zákona o minimálnej mzde a zákona o trinástom dôchodku. Tieto zákony podľa odborárov výrazne znižujú mzdové a sociálne štandardy pracujúcich a oslabujú postavenie práv zamestnancov.

Viac k témam: minimálna mzda, minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, trinásty dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk - Odborári podali na Krajniaka podnet na generálnu prokuratúru pre porušovanie zákonov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.