Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

O dotáciu 5 600 eur môžu zažiadať aj živnostníci, ktorí v prvej vlne skončili s podnikaním

 Webnoviny  28. október 2020  79
O dotáciu 5 600 eur môžu zažiadať aj živnostníci, ktorí v prvej vlne skončili s podnikaním

28.10.2020 (Webnoviny.sk) - Živnostníci, ktorí ukončili svoje podnikanie po prvej vlne pandémie a chcú začať znovu podnikať, môžu sa uchádzať o príspevok na podporu podnikateľov. Po rokovaní vlády to v stredu povedal minister práce Milan Krajniak.

Viac o téme: Koronavírus


Rezort v rámci aktívnej politiky trhu práce dáva živnostníkom jednorazový príspevok na podnikanie vo výške 5 600 eur. A aj tí živnostníci, ktorí sa pre krízu rozhodli skončiť s podnikaním a uvažujú nad návratom, majú podľa Krajniaka právo do konca roka žiadať o túto dotáciu na začatie podnikania.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Prostriedkov na túto podporu je podľa neho dostatok a zároveň si myslí, že táto podpora je slušná na to, aby sa ľudia mohli vrátiť k svojmu podnikaniu.

Viac k témam: minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, príspevok, živnostníci
Zdroj: Webnoviny.sk - O dotáciu 5 600 eur môžu zažiadať aj živnostníci, ktorí v prvej vlne skončili s podnikaním © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.