Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Ministerstvo hospodárstva začína prípravné konzultácie na nákup antigénových testov

 Webnoviny  30. november 2020  55
Ministerstvo hospodárstva začína prípravné konzultácie na nákup antigénových testov

30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR spustilo proces obstarávania antigénových testov. Ako informuje na svojej webovej stránke, začína prípravné trhové konzultácie.

Tie sa uskutočnia formou vyplnenia zverejneného dotazníka. Jednotlivé firmy ho musia zaslať do 2. decembra tohto roka. Nasledovať by malo priame rokovacie konanie.

Ministerstvo v oznámení definuje minimálne požiadavky na diagnostický rýchlotest, minimálny obsah testovacej súpravy, označenie na balení výrobku, miesto ako i spôsob dodania.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


V dotazníku sa uchádzačov pýta na to, či vedia splniť stanovené požiadavky, ale aj či sú schopní dodať testy v počte 8 000 000 kusov do 16. decembra tohto roku.

Vláda rozhodla, že antigénové testy bude obstarávať Ministerstvo hospodárstva SR. Minulý týždeň však minister hospodárstva Richard Sulík informoval, že ak by chcel naplniť uznesenie kabinetu a kúpiť prvé 4 milióny testov už k 2. decembru tohto roka, musel by porušiť zákon.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: antigénové testy, COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo hospodárstva začína prípravné konzultácie na nákup antigénových testov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.