Streda, 12. máj 2021
Zamračené  10,7 °C
Mimoriadne správy

Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne

 Webnoviny  30. november 2020  44
Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne

30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo financií uvoľní rezortu práce 18 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov súvisiacich s dávkami sociálneho poistenia a poistným. Rezort práce a sociálnych vecí túto sumu následne odvedie do Sociálnej poisťovne.

Z rozpočtového opatrenia vyplýva, že 7 miliónov eur pôjde na tzv. nesystémové dávky sociálneho poistenia a zvyšných 11 miliónov eur na poistné, ktoré platí štát za svojich poistencov. Informovalo o tom ministerstvo financií na sociálnej sieti.

Nesystémovou dávkou sociálneho poistenia je napríklad sociálny dôchodok, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, invalidný dôchodok z mladosti, či príplatok k dôchodku politickým väzňom. Poistné platí štát napríklad za osoby na rodičovskej dovolenke, za opatrovateľov, či osobných asistentov.

Viac k témam: dofinancovanie, finančná pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.