Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Krajniak sľubuje adresnú pomoc ľuďom, ktorých najviac potrápilo zdražovanie a rekordný nárast cien

 Webnoviny  25. marec 2022  282  
Krajniak sľubuje adresnú pomoc ľuďom, ktorých najviac potrápilo zdražovanie a rekordný nárast cien

25.3.2022 (Webnoviny.sk) - Verejnosť by sa mala do týždňa dozvedieť, ako chce vládna koalícia pomôcť s vysokou infláciou ľudom s nižšími príjmami. V piatkovej relácii Braňo Závodský naživo v rádiu Expres to povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

Príprava najlepších riešení


Túto skupinu chce podľa neho vláda zadefinovať hranicou mesačného príjmu. O tejto téme Krajniak rokoval posledný týždeň s ministrom financií Igorom Matovičom (OĽaNO).

Inštitút sociálnej politiky a Inštitút finančnej politiky pripravujú návrhy, akým spôsobom pomôcť najmä rodinám s deťmi a tým, ktorí sú najviac postihnutí infláciou," povedal šéf rezortu práce a sociálnych vecí.

Pomoc pre sociálne slabších


Pôjde podľa neho o adresnú pomoc pre nízkopríjmové pracujúce rodiny s deťmi, ľudí v hmotnej núdzi, dôchodcov s nízkou penziou, či osamelých ľudí.

„Túto skupinu definujeme mesačným príjmom, teda pomoc bude do nejakého mesačného príjmu, konkrétnu predstavu už mám," dodal Krajniak.

Viac k témam: Inflácia, Štátna pomoc, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Krajniak sľubuje adresnú pomoc ľuďom, ktorých najviac potrápilo zdražovanie a rekordný nárast cien © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.