Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Firmám sa kráti čas, žiadať o preplatenie nákladov na testovanie zamestnancov môžu iba do konca marca

 Webnoviny  25. marec 2022  250  
Firmám sa kráti čas, žiadať o preplatenie nákladov na testovanie zamestnancov môžu iba do konca marca

25.3.2022 (Webnoviny.sk) - Žiadosti o preplatenie nákladov na povinné testovanie zamestnancov môžu firmy podávať iba do konca marca. Ako v tlačovej správe upozorňuje Ministerstvo hospodárstva SR, na žiadosti podané po 31. marci sa nebude prihliadať. V súčasnosti pritom rezort eviduje 7 674 žiadostí, po ich posúdení náklady preplatí.

Povinné testovanie zamestnancov zaviedla vláda na konci novembra v snahe znížiť šírenie koronavírusu. Povinne sa testovalo v decembri a januári. V záujme zníženia administratívnej záťaže a čo najplynulejšieho vybavovania žiadostí ministerstvo odporúča podať jednu spoločnú žiadosť za oba mesiace.

Žiadosti sa podávajú cez portál slovensko.sk. Rezort pritom nezasiela informáciu o schválení žiadosti, ale iba upozornenie o neschválení, aby mali žiadatelia možnosť podať novú opravenú žiadosť.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, testovanie zamestnancov
Zdroj: Webnoviny.sk - Firmám sa kráti čas, žiadať o preplatenie nákladov na testovanie zamestnancov môžu iba do konca marca © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.