Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Instagram vymazal účet, ktorý falošne odkazoval na univerzitný COVID večierok

 Webnoviny  23. august 2020  140
Instagram vymazal účet, ktorý falošne odkazoval na univerzitný COVID večierok

23.8.2020 (Webnoviny.sk) - Po tom, ako Arizonská štátna univerzita v USA žalovala Facebook na porušenie pravidiel, uvedená spoločnosť vymazala instagramové konto, na ktorom niekto publikoval nevhodný obsah. Na inkriminovanom účte sa objavil odkaz na tzv. COVID večierok v spomenutej škole.

"Z dôvodu porušenia našich pravidiel sme príslušný účet odstránili," povedal hovorca Facebooku, ktorý vlastní aj Instagram.

Dosiaľ sa nezistilo, kto dané konto spravoval. "Účet porušil všetky práva na ochranné známky školy," uviedla univerzita vo vyhlásení.

Jej predstavitelia sa vo štvrtok obrátili na súd, ktorý napokon rozhodol, že účet zdieľal dezinformácie o koronavíruse a činnosti univerzity.

Jeden z absolventov dokonca pohrozil, že prestane s podporou univerzity, keďže si myslel, že účet je spojený s jeho niekdajšou školou.

Viac k témam: dezinformácie, Instagram
Zdroj: Webnoviny.sk - Instagram vymazal účet, ktorý falošne odkazoval na univerzitný COVID večierok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.