Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Európska únia odklepla ďalšie sankcie voči Rusku, postihnú bieloruské banky aj stovky oligarchov

 Webnoviny   9. marec 2022  53
Európska únia odklepla ďalšie sankcie voči Rusku, postihnú bieloruské banky aj stovky oligarchov

9.3.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) schválila štvrtý balík sankcií voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu. Ako informuje spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej na Twitteri, najnovšie sankcie zahŕňajú ďalších 160 oligarchov, ruských politikov a tri bieloruské banky.

„Ďalej sprísňujeme sieť sankcií v reakcii na ruskú vojenskú agresiu proti Ukrajine,“ uviedla Von der Leyenová na spomenutej sociálnej a mikroblogovacej sieti.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
 

Francúzske predsedníctvo v Rade Európskej únie taktiež na Twitteri uviedlo, že veľvyslanci únie schválili „nové sankcie zamerané na lídrov a ruských oligarchov a členov ich rodín, ktorí sú zapletení do ruskej agresie proti Ukrajine“.

„Schválené cielené opatrenia vylučujú zo systému SWIFT tri bieloruské banky, objasňujú záležitosti kryptomien a dopĺňajú zoznam tovarov a materiálov, ktoré nemožno vyvážať,“ pokračovalo francúzske predsedníctvo.

Ďalšie podrobnosti o najnovších sankciách uvedú neskôr v priebehu stredy v Úradnom vestníku Európskej únie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, SWIFT, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia odklepla ďalšie sankcie voči Rusku, postihnú bieloruské banky aj stovky oligarchov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.