Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Bývalý veľvyslanec Kazachstanu na Slovensku Roman Vassilenko sa stal čestným členom Rady slovenských exportérov

 Webnoviny   9. marec 2022  282  
Bývalý veľvyslanec Kazachstanu na Slovensku Roman Vassilenko sa stal čestným členom Rady slovenských exportérov

9.3.2022 (Webnoviny.sk) - Počas prvého dňa oficiálnej návštevy kazašskej delegácie na Slovensku, vedenej námestníkom ministra zahraničných vecí Kazachstanu a bývalým veľvyslancom Kazachstanu na Slovensku, Romanom Vassilenkom, sa uskutočnilo pracovné rokovanie v Rade slovenských exportérov (RSE).

V predvečer zasadnutia Medzivládnej komisie pre hospodársku a vedecko-technickú spoluprácu Slovenska a Kazachstanu, bol R. Vassilenko hosťom v podcaste ExportAir International, v ktorom načrtol potenciálne oblasti prehĺbenia obchodnej spolupráce medzi oboma krajinami, avizované a prebiehajúce reformy v Kazachstane, ako aj jeho očakávania od trojdňovej pracovnej návštevy Slovenska.

Uskutoční sa podnikateľské fórum


Predseda RSE Lukáš Parízek ocenil vzájomnú dlhoročnú spoluprácu s Romanom Vassilenkom udelením čestného členstva v Rade slovenských exportérov.

"Slovensko má miesto v mojom srdci, a časť môjho srdca zostáva na Slovensku. Mám tu mnoho priateľov a mal som možnosť na Slovensku prežiť krásne dva roky ako veľvyslanec. Vždy sa sem rád vrátim a budem sa usilovať o ďalšie prehlbovanie našej spolupráce najmä v ekonomickej oblasti." – uviedol R. Vassilenko po rokovaní.

Vo štvrtok sa uskutoční podnikateľské fórum organizované Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu v spolupráci s Veľvyslanectvom Kazachstanu na Slovensku.

V pláne je podpísanie memoranda


V rámci fóra budú mať možnosť slovenskí podnikatelia a exportéri rokovať so svojimi obchodnými partnermi a získať informácie o investičných príležitostiach v Kazachstane.

Jedným z výsledkov tejto návštevy je aj naplánované podpísanie memoranda o spolupráci medzi štátnou agentúrou Kazakh Invest a členom Rady slovenských exportérov, spoločnosťou Heneken.

Oficiálna podpisová ceremónia je naplánovaná na piatok počas plenárneho zasadnutia Medzivládnej komisie pre hospodársku a vedecko-technickú spoluprácu Slovenska a Kazachstanu.

Rada slovenských exportérov


je podnikateľské združenie s ambíciou podporovať slovenský zahraničný obchod a presadzovať podnikateľské záujmy slovenských exportérov.

V súčasnosti má RSE vyše 100 partnerov a členov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta. RSE je členom Rady vlády SR pre konkurencieschopnosť a produktivitu.

Rada slovenských exportérov je oficiálnym partnerom kazašského Centra rozvoja obchodnej politiky QazTrade.Viac k témam: Export, obchodná spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý veľvyslanec Kazachstanu na Slovensku Roman Vassilenko sa stal čestným členom Rady slovenských exportérov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.