Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Ekonomika Ukrajiny klesne o takmer tretinu, vojna spôsobila škody za desiatky miliárd

 Webnoviny  28. december 2022  113  
Ekonomika Ukrajiny klesne o takmer tretinu, vojna spôsobila škody za desiatky miliárd

28.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský hrubý domáci produkt v tomto roku klesne o takmer tretinu. Uviedla to centrálna banka krajiny v správe, ktorú v utorok zverejnila viceguvernérka banky Kateryna Rožkova. Nepretržité rozsiahle ruské útoky a deštrukcia energetickej infraštruktúry Ukrajiny podľa banky zvýšili riziká pre finančnú stabilitu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Hoci finančný sektor pracuje bez prerušení, pociťuje s tým súvisiace straty. Ide o straty v oblasti príjmov a o náklady na zabezpečenie činnosti pobočiek počas výpadkov prúdu," uviedla Rožkova.

Podľa Kyjevskej ekonomickej školy do novembra Rusko na ukrajinských obytných a komerčných nehnuteľnostiach a na ďalšej infraštruktúre spôsobilo škody v hodnote 136 miliárd dolárov. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: energetická infraštruktúra, Hrubý domáci produkt, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Ekonomika Ukrajiny klesne o takmer tretinu, vojna spôsobila škody za desiatky miliárd © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.