Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26 °C
Mimoriadne správy

Ekonomika Európskej únie v prvom štvrťroku medzikvartálne vzrástla, najhoršie dopadlo Švédsko

 Webnoviny   8. jún 2022  41
Ekonomika Európskej únie v prvom štvrťroku medzikvartálne vzrástla, najhoršie dopadlo Švédsko

8.6.2022 (Webnoviny.sk) - Hrubý domáci produkt eurozóny v prvom štvrťroku tohto roka podľa sezónne upravených údajov medzikvartálne vzrástol o 0,6 percenta a v rámci celej Európskej únie (EÚ) sa zväčšil o 0,7 percenta. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ekonomika eurozóny počas januára až marca vzrástla o 5,4 percenta a v rámci celej EÚ posilnila o 5,6 percenta. Informoval o tom v stredu štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Na Slovensku bol medzikvartálny aj medziročný rast hospodárstva slabší v porovnaní s priemerom za celú EÚ. Medzikvartálne totiž slovenská ekonomika stúpla len o 0,4 percenta a medziročne o tri percentá. Najviac medzikvartálne vzrástlo hospodárstvo Írska (10,8 %), Rumunska (5,2 %) a Lotyšska (3,6 %).

Najhoršie sa medzikvartálne vyvíjalo hospodárstvo Švédska, ktoré oproti prvému štvrťroku kleslo o 0,8 percenta. Pokles ekonomiky nastal aj vo Francúzsku (-0,2 %) a Dánsku (-0,1 %).

Viac k témam: Eurostat, HDP
Zdroj: Webnoviny.sk - Ekonomika Európskej únie v prvom štvrťroku medzikvartálne vzrástla, najhoršie dopadlo Švédsko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.