Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Briti uvalia nové sankcie proti ľudom, ktorí pomáhali ruským oligarchom Abramovičovi a Usmanovi skrývať majetok

 Webnoviny  12. apríl 2023  151  
Briti uvalia nové sankcie proti ľudom, ktorí pomáhali ruským oligarchom Abramovičovi a Usmanovi skrývať majetok

12.4.2023 (SITA.sk) - Veľká Británia uvalí nové finančné sankcie proti ľuďom skrývajúcim peniaze ruských oligarchov Romana Abramoviča a Ališera Usmanova. Oznámilo to britské ministerstvo zahraničných vecí.

Nové sankcie sú namierené proti ľuďom, ktorí „vedome pomáhali sankcionovaným ruským oligarchom pri skrývaní ich majetku". Týka sa to aj členov rodín niekoľkých osôb, voči ktorým sú uplatnené sankcie. Informuje o tom portál Politico.

Sankcie postihujú aj tri firmy


Nové sankcie uplatnia i voči dvom Cyperčanom, Demetrisovi Ioannidesovi a Christodoulosovi Vassiliadesovi, ktorí údajne pomohli Abramovičovi a Usmanovi vyhnúť sa finančným sankciám v Spojenom kráľovstve.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Sankcie a zmrazenie majetku postihujú aj tri firmy, a to USM, Curzon Square Limited a Hanley Limited, ktoré sú úzko spojené s Usmanovom.

Nedávno sa objavilo mnoho nových správ o tom, ako sa ruskí oligarchovia vyhýbajú britským sankciám tak, že odovzdávajú majetok do rúk členov rodiny alebo iných blízkych spoločníkov.

Byt prepísali na osemročnú dcéru


Napríklad noviny The Times odhalili, že byt za 2,3 milióna libier v londýnskej štvrti Kensington vlastní osemročná dcéra bývalého ruského gubernátora.

Najnovšie sankcie postihujú aj členov rodín oligarchov Vladimira Jevtušenkova, Sulejmana Kerimova a Viktora Medvedčuka.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Briti uvalia nové sankcie proti ľudom, ktorí pomáhali ruským oligarchom Abramovičovi a Usmanovi skrývať majetok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.