Pondelok, 23. apríl 2018
Mierna oblačnosť  13,8 °C
Mimoriadne správy

Pod štátne plynárne by mala spadať aj energetika, minister Žiga chce vytvoriť silnú spoločnosť

 Webnoviny  11. január 2018  24
Pod štátne plynárne by mala spadať aj energetika, minister Žiga chce vytvoriť silnú spoločnosť

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) - Štátny podnik Slovenský plynárenský priemysel (SPP) by mal prevziať na seba ďalšie povinnosti. Podľa predbežných plánov by sa z SPP mal stať štátny energetický holding, na založení ktorého pracovala už bývalá vláda a dohodla sa na ňom aj súčasná vládna koalícia.

Pod SPP by sa mali teda presunúť akcie štátu v ostatných energetických podnikoch, ako napríklad v distribučných firmách alebo teplárňach.

Odporúčame:
Štát nestratil záujem o kúpu 17-percentného podielu Slovenských elektrární

„Máme hotovú analýzu. Nechceme mať pod najsilnejším energetickým podnikom SPP, ktorý vlastníme, len plynárenskú časť, ale aj energetickú časť,“ povedal na štvrtkovej tlačovej besede minister hospodárstva Peter Žiga. Minister si vie predstaviť, že by sa z SPP stal podnik podobný silným energetickým spoločnostiam z okolitých krajín, ako sú ČEZ, MOL či OMV.

„Je na to ešte politická diskusia a nielen s koaličnými, ale aj s opozičnými stranami a s odbornou verejnosťou. Budeme o tom informovať v priebehu prvého polroku tohto roka,“ konštatoval minister.

Viac k témam: Ministerstvo hospodárstva SR, Peter Žiga, SPP Slovenský plynárenský priemysel
Zdroj: Webnoviny.sk - Pod štátne plynárne by mala spadať aj energetika, minister Žiga chce vytvoriť silnú spoločnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Diskusia