Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Boje na Ukrajine eskalujú, ruská armáda zintenzívnila útoky na všetkých frontoch

 Webnoviny  24. apríl 2024  136  
Boje na Ukrajine eskalujú, ruská armáda zintenzívnila útoky na všetkých frontoch

24.4.2024 (SITA.sk) - Ruská armáda na Ukrajine počas uplynulého dňa zintenzívnila útoky na všetkých frontoch. Uviedol to v stredu na Facebooku ukrajinský generálny štáb.

Na novopavlivskom fronte sa Rusi podporovaní lietadlami pokúsili ukrajinskú obranu prelomiť 24-krát.

Na lymanskom fronte Ukrajinci odrazili 19 ruských útokov, na bakhmutskom fronte 21 útokov a na fronte pri Avdijivke tiež odrazili 21 ruských útokov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinské letectvo počas uplynulého dňa zasiahlo 17 zoskupení ruských vojakov a jeden ruský systém protivzdušnej obrany.

Ukrajinské raketové sily a delostrelectvo zasiahli jedno ruské pozemné veliteľské stanovište pre riadenie útokov dronmi, jedno zoskupenie ruskej techniky, dve zoskupenia ruských vojakov a jeden ruský systém protivzdušnej obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinské letectvo, ukrajinský generálny štáb
Zdroj: SITA.sk - Boje na Ukrajine eskalujú, ruská armáda zintenzívnila útoky na všetkých frontoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.