Nedeľa, 26. január 2020
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Taštičkové ortopedické matrace vám umožnia sa konečne dobre vyspať

 PlaCla   8. september 2019  142
Taštičkové ortopedické matrace vám umožnia sa konečne dobre vyspať

Spánok nie je strata času. Aj keď by tí aktívnejší z nás boli radšej na baterky, ktoré sa dajú nabíjať priebežne, sklamem vás. Aby sme dokázali normálne fungovať, potrebujeme prespať tretinu svojho života. A skracovať túto dobu sa skutočne nevyplatí.


Pre regeneráciu tela i duše potrebuje dospelý človek 7 až 8 hodín spánku denne. Ak nám v dobrom spánku bránia rôzne faktory, ako napríklad nepohodlný a nevhodný matrac, odrazí sa to na našej narušenej psychike, fyzickom zdraví, výkonnosti, aj na kreativite. Ktoré matrace nám teda poprajú úprimne „dobrú noc“?


Často prikladáme veľkú dôležitosť výberu postele, ale ignorujeme to dôležitejšie – matrace. Nevhodný matrac môže spôsobiť bolesti rôznych častí tela – najčastejšie chrbta v oblasti bedrovej chrbtice, úponov na ramene, či bolesť krčnej chrbtice. Z tej môžeme dostať migrénu. Ďalšie negatíva sa dostavia kvôli našej nevyspatosti. Poďte investovať do svojho zdravia, ale aj do svojej dobrej nálady. Vymeňte starý matrac za nový. Ortopedické taštičkové matrace sú ideálne. 


Čo čakať od taštičkového matraca?


Kvalitné taštičkové matrace, aké ponúka značka Vega, a ktoré predáva firma VEGAS Group, sú právom považované za ortopedické matrace. Oceňujú ich odborníci na zdravý spánok aj na nábytok. Sú veľkým hitom vystav i rôznych prezentácií. Každý matrac je iný, ale všetky je možné zaradiť do kategórie ortopedických matracov.


Nebojte sa pružinového matraca


Taštičkový matrac je pokročilým typom staršieho pružinového matraca. Matrac je tvorený z pružín, ktoré sú uložené v textilných taštičkách. Vďaka tejto konštrukcii výplne matraca majú matrace ortopedický efekt. Pružiny sa prispôsobujú našej výške, hmotnosti, aj tvaru tela. Samozrejme nie je taštičkový matrac ako taštičkový matrac. Rôzne spôsoby uloženia pružín mu dávajú rôzne vlastnosti. 


Ďalšie rozdiely spočívajú v kombinácii taštičkového jadra s ostatnými vrstvami. Môže ísť o pamäťovú penu, latexové dosky či kokosové vlákno. 


Ortopedické matrace pre každú posteľ


Aj ortopedický matrac si vyberáme podľa veľkosti postele, či podľa preferovanej tvrdosti. Veľmi často máme možnosť voliť matrace, ktoré majú tvrdosti hneď dve – na každej strane inú. Tvrdosť býva stredne mäkká, stredná, stredne tvrdá a tvrdá. Nezabudnite, že výber matraca závisí aj od vašej hmotnosti. Niektoré sú do 90 kg, iné do 150 kg. 


Výhodné ortopedické matrace ako 1+1


Chcete na manželskú posteľ miesto jedného veľkého matraca radšej dva? Alebo potrebujete matrace na dve postele? V e-shope Matrace-vegas.sk máte teraz možnosť si kúpiť dva matrace za cenu jedného. Jedná sa o model taštičkového matraca FLASH. Matrac je k dispozícii v šírkach 80 cm, 90 cm, 120 cm, 140 cm, 160 cm aj 180 cm. 


Ide o veľmi kvalitný matrac s pružinovým blokom SmartPocket s hustotou pružín 210 kusov na meter štvorcový. Obsahuje pružný materiál SmartFlex, kokosovú dosku a termovlákno. Poťah je snímateľný, takže sa jednoducho udržuje. Je z materiálu Jacquard. 


Najkomfortnejší model matraca nesie označenie Comfort F2


Za najkomfortnejší model kolekcie Comfort sa považuje taštičkový matrac Comfort F2. Optimálna stredná tvrdosť je kombinovaná s prírodnými materiálmi, ktoré vytvárajú klímu pre zdravý spánok. Použitý je kokos a prírodný latex. Poťah matraca je z tkaniny Bambootex a vďaka bambusovému vláknu obsahujúcemu prírodnú látku kun je antibakteriálny. 


Oceľové pružiny v matraci ponúkajú rôzne zóny, ktoré zohľadňujú anatómiu ľudského tela a presne reagujú na zaťaženie. Vďaka tomu poskytuje matrac optimálny ortopedický efekt.


Zaujímavou špecialitou tohoto matraca je, že ho je možné vyrobiť v atypických rozmeroch s presnosťou na jeden centimeter. A to ako na šírku, tak na dĺžku. Nemusíte preto prispôsobovať veľkosť postele matracu. Prispôsobí sa matrac.