Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,7 °C
Mimoriadne správy

Predchádzajte zdravotným problémom zamestnancov v kancelárii

 Seocentrum  20. máj 2021  132
Predchádzajte zdravotným problémom zamestnancov v kancelárii

Pri predstave pracovísk, kde môžu zamestnancom vzniknúť zdravotné ťažkosti z pracovnej činnosti, si väčšina ľudí predstaví skôr ťažký priemysel. Aj v tichej a čistej kancelárii však hrozí nebezpečenstvo, ktoré sa môže prejaviť v neskoršom veku.


Správne sedenie = zdravý chrbát


V tých najlepších firmách vedia, že na zamestnancoch by sa nemalo šetriť. Nebavíme sa ani tak o výške výplaty ako skôr o vybavení pracoviska, ktoré bude pomáhať zamestnancom bez ujmy zvládnuť dlhé roky strávené v práci.


O správnom sedení za počítačom a celkovej ergonómii na pracovisku možno čítame pravidelne, i keď to už zdá sa nie je tak často skloňovaná téma ako kedysi, keď sa z počítačov ešte len stávali bežné pracovné nástroje. To však neznamená, že každá kancelária je už dokonalo prispôsobená na dlhé hodiny za počítačmi.


Je pochopiteľné, že keď firma rieši nákup nových kancelárskych stoličiek pre veľké množstvo zamestnancov, tak aj o pár eur lacnejšia stolička spraví pri celkovej sume veľký rozdiel. Pre dlhodobé zdravie zamestnancov sú však kvalitné kancelárske kreslá nevyhnutnosť.


Lacné stoličky totižto ani zďaleka nie sú určené na osemhodinové sedenie. Na takých by zamestnanci po chvíli sedenia trpeli. A v záujme žiadnej firmy predsa nie je, aby mali jej zamestnanci zdravotné problémy a neboli schopní práce. Preto im treba zabezpečiť nielen pohodlné, ale aj zdravé sedenie.


Nohy v teple


Ďalšou nepríjemnosťou, ktorá môže spôsobovať zdravotné problémy zamestnancov v kanceláriách, je studená podlaha. Stáva sa to obzvlášť pri kanceláriách na prízemí, ktoré nie sú nepriamo vykurované miestnosťou pod nimi.


Pri zriaďovaní kancelárie je nato dobré myslieť a pri otázke vykurovania zvoliť podlahové vykurovanie. Popritom sa môže využiť anhydritový poter, ktorý je skvelým riešením práve pri takomto type vykurovania. Naviac vám vytvorí dokonale rovnú plochu pre nášľapnú vrstvu podlahy. A vďaka podlahovému vykurovaniu budú studené nohy (a s tým viažuce sa zdravotné problémy) vašich zamestnancov minulosťou.


Zdroj obrázka: Autor: New Africa / Shutterstock.com