Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  8,5 °C
Mimoriadne správy

India už tretí deň po sebe prepisuje globálne rekordy v počte nových prípadov nákazy koronavírusom

 Webnoviny  24. apríl 2021  72
India už tretí deň po sebe prepisuje globálne rekordy v počte nových prípadov nákazy koronavírusom

24.4.2021 (Webnoviny.sk) - India tretí týždeň v rade prepisovala globálne rekordy v počte nových prípadov nákazy koronavírusom. Krajina v sobotu hlásila, že za posledných 24 hodín pribudlo 346 786 infekcií.

Celkový počet nakazených osôb v Indii od začiatku pandémie prekonal hranicu 16 miliónov. Je to druhý najvyšší počet na svete po USA. Ochoreniu COVID-19 v krajine s približne 1,3 miliardy obyvateľov za uplynulých 24 hodín podľahlo 2 624 ľudí, čím celkový počet obetí vzrástol na 189 544.

Viac o téme: Koronavírus


Nemocnice v metropole Naí Dillí a viacerých ďalších mimoriadne ťažko zasiahnutých častiach krajiny hlásia kritický nedostatok lôžok a dodávok kyslíka. Najvyšší súd v Naí Dillí ešte v stredu prikázal vláde, aby presunula kyslík používaný v priemysle do nemocníc s cieľom zachraňovať životy ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, pandemické opatrenia, pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - India už tretí deň po sebe prepisuje globálne rekordy v počte nových prípadov nákazy koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Predchádzajúci článok

Rehabilitácia po korone?