Štvrtok, 6. august 2020
Malá oblačnosť  15,5 °C
Mimoriadne správy

Podpora trávenia alebo spôsob, ako úspešne bojovať s tráviacimi ťažkosťami

 Seocentrum  20. jún 2020  68
Podpora trávenia alebo spôsob, ako úspešne bojovať s tráviacimi ťažkosťami

Tráviace ťažkosti trápia takmer každého z nás, nezávisle od veku. Počas predchádzajúcich týždňov sme viac času trávili doma a minimum pohybu a konzumácia väčšieho množstva jedál spôsobila zvýšenie váhy.


Ak vás trápia problémy s trávením, so žalúdkom, podporte trávenie a dôkladne vyberajte potraviny, ktoré konzumujete.


Bylinky 


Jednou z možností, ako podporiť trávenie, sú bylinky. Ak vás trápi nadúvanie a máte dlhodobo problémy s trávením, vyskúšajte bylinky. Tie sú najlepším liekom na nadúvanie. Už naše staré mamy vedeli, že práve to, čo nám dala príroda, je jediný spôsob, ako sa bezpečne zbaviť zdravotných ťažkostí. Keďže potraviny, ktoré konzumujeme, sú geneticky modifikované, naše telo ich jednoducho nezvláda spracovať a prejavuje sa to nadúvaním, kŕčmi, či silnými bolesťami brucha.


Odporúčame vyskúšať tieto bylinky – petržlenovú vňať, koriander, kôpor voňavý, bazalku pravú, rozmarín lekársky, saturejku, ligurček lekársky, fenikel obyčajný, mätu priepornú, citrónovú trávu, šalviu, či materinu dúšku.


Vyberajte kvalitné potraviny


Podpora správnej funkcie pečene a zlepšenie trávenia docielite aj výberom kvalitnejších potravín. Odporúča sa minimalizovať konzumáciu potravín obsahujúcich nebezpečné éčka a konzervanty. Ak máte pocit, že trávenie sa zhoršuje po konzumácii pečiva, odporúčame dať si spraviť testy na celiakiu. Vo všeobecnosti sa odporúča konzumovať skôr tmavé pečivo, nie však to, čo kúpite bežne v hypermarketoch. Odporúčame vyskúšať zdravšie múky, napríklad celozrnnú špaldovú, ktorá je ľahšia na žalúdok.


Pozor na nekvalitné mäso a mäsové výrobky


Neodporúčame kupovať mäso a mäsové výrobky od neoverených zdrojov. Podporte miestne mäsiarstva a dávajte si pozor, aby mäso a mäsové výrobky boli výhradne len Made in Slovakia. Ak nechcete riskovať, že si pre vás príde záchranná služba, vyberajte si kvalitné potraviny.


Teraz je sezóna trhov s ovocím a zeleninou, preto využite túto možnosť a nakupujte čerstvú zeleninu a ovocie, ktoré obsahujú vlákninu, ktorá účinne bojuje s tráviacimi ťažkosťami.


Zdroj obrázka: 

Autor: Monster e  / Shutterstock.com