Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Aké účinky má včelí peľ a na čo si dať pozor, ak ho chcete vyskúšať?

 Seocentrum  31. október 2022  375  
Aké účinky má včelí peľ a na čo si dať pozor, ak ho chcete vyskúšať?

Včelí med zrejme nie je pre vás niečím neznámym a pravdepodobne ho aj teraz máte doma. A aké ďalšie včelie produkty ešte používate? Včely totižto ponúkajú viac ako „len“ sladký a chutný včelí med.


Pomáha rôznymi spôsobmi a preto sa oplatí zaradiť ho do svojho jedálnička


Jedným z takýchto včelích produktov je aj zdravý včelí peľ. Jeho zloženie ho priam predurčuje na prírodnú liečbu a prevenciu. Obsahuje viac ako 180 živín, cez 20 aminokyselín a veľké množstvo rôznych enzýmov, hormónov, či vitamínov.


Slúži na preventívne posilnenie imunity, má antibiotické účinky, stimuluje myšlienkovú činnosť, spomaľuje procesy, kvôli ktorým na nás vidieť prejavy starnutia, zvyšuje energiu, redukuje opuchy kĺbov a končatín a môže pomôcť aj pri depresiách. Vo všeobecnosti sa jeho užívanie odporúča pri fyzickom vyčerpaní, anémií a počas rekonvalescencie.


Pozor na možnú alergickú reakciu. S dávkovaním je potrebné začať obozretne


Včelí peľ tak vyzerá ako skvelá voľba pri rôznych problémoch. Avšak predtým, ako začnete pravidelne užívať včelí peľ, mali by ste to najskôr konzultovať s lekárom. Nadmerné užívanie včelieho peľu vám môže viac uškodiť, ako pomôcť.


Nezabudnite aj na to, že včelí peľ je potenciálny alergén, takže s jeho užívaním začínajte postupne. Aby ste hneď neskončili na alergológii v Trenčíne. Z dôvodu potenciálnych alergických príznakov sa neodporúča konzumovať včelí peľ počas dojčenia.


Rovnako by sa mu mali vyhnúť tehotné ženy, keďže včelí peľ môže spôsobiť kontrakcie maternice a potenciálne tak ohroziť celé tehotenstvo. Mimo týchto prípadov je však včelí peľ vhodný pre všetkých, ktorí potrebujú pomôcť s niektorým z problémov, ktoré boli spomenuté vyššie. Jeho účinky vás prekvapia.


Zdroj obrázka: Autor: Vova Shevchuk / Shutterstock.com