Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Zemi najbližších sto rokov nehrozí zrážka s asteroidom, planétka Apophis však zostáva na zozname rizík
27.3.2021 (Webnoviny.sk) - Planéte Zem počas najbližších sto rokov nehrozí zrážka s mimoriadne nebezpečným asteroidom. Vyplýva to zo správy, ktorú zverejnil v sobotu Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA).
Vedci skúmali planétku Apophis, o ktorej sa predpokladalo, že by v budúcnosti mohla zasiahnuť modrú planétu. Vesmírny objekt pôvodne lokalizovaný v roku 2004 však NASA ponecháva na svojom zozname možných rizík.
Planétka Apophis sa 13. apríla priblíži k Zemi na 32-tisíc kilometrov čo astronómom umožní jej podobnejšie preskúmanie.
Viac k témam: asteroid, planétka Apophis, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - Zemi najbližších sto rokov nehrozí zrážka s asteroidom, planétka Apophis však zostáva na zozname rizík © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Čo by ste mali zohľadňovať pri výbere a kúpe bytu?
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Kolobežkárka sa zrazila s autom pri Rimavskej Sobote, do nemocnice ju odvážal vrtuľník – FOTO
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu