Sobota, 16. február 2019
Slnečno  -1,4 °C
Mimoriadne správy

Video: V Libanone patrolujú policajtky s holými nohami, krok starostu vyvolal plamenité diskusie

 Webnoviny   7. júl 2018  132
Video: V Libanone patrolujú policajtky s holými nohami, krok starostu vyvolal plamenité diskusie

BRATISLAVA 7. júla (WebNoviny.sk) - Starosta libanonského mesta Brummana sa rozhodol pre krok, ktorý je na Blízkom východe pomerne nezvyčajný. Do ulíc mesta nasadil dopravné policajtky so špeciálnymi uniformami, ktorých súčasťou sú krátke nohavice nad kolená.

Hoci Libanon je otvorenejšia krajina ako niektoré štáty s ním susediace, ani tu sa tento nápad nepozdáva každému. Na internete policajtky s odhalenými nohami vyvolávajú plamenisté diskusie. Starosta Brummany Pierre Aškar má však vo veci jasno: "Je to pekné. A ľudia majú radi pekné veci. Chcete, aby boli škaredé?" argumentuje.

Odporúčame:
Najnovšie objavy zvyšujú pravdepodobnosť, že na Marse je alebo bol život

Objavili sa aj názory, že starostov prístup je sexistický, keďže policajti-muži krátke nohavice nemajú. V krajine ako Libanon však celá situácia spôsobuje nepokojné chvíle najmä zástancom konzervatívnych názorov. "Podľa môjho názoru je to absolútne nevhodné," vyjadrila sa pre BBC mladá šoférka v centre Brumammy.

"Všetko na svete sa mení," trvá ale starosta na svojom. "Kedysi bolo neslušné aj to, keď ženy nosili rifle. Ženy sú slobodné, toto je slobodná krajina," odkázal všetkým neprajníkom.Viac k témam: Libanon, polícia, uniforma, ženy
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V Libanone patrolujú policajtky s holými nohami, krok starostu vyvolal plamenité diskusie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.