Sobota, 16. február 2019
Slnečno  -1,4 °C
Mimoriadne správy

Foto: Slovákom sa podaril husársky kúsok, navštívili rodinu exprezidenta USA Baracka Obamu

 Webnoviny  10. júl 2018  168
Foto: Slovákom sa podaril husársky kúsok, navštívili rodinu exprezidenta USA Baracka Obamu

BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) - Členovia a členky výpravy KETANGA 2018, ktorú zorganizovala Katedra regionálnej geografie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, navštívili v Keni Sarah Obamovú, starú mamu bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu.

"Keď sme prechádzali dedinkou Ngyia, expedičný šofér nás upozornil, že tu má farmu stará mama bývalého amerického prezidenta. Tak sme si povedali, že skúsime zaklopať na bránu pani Obamovej. Bol to taký spontánny, trochu bláznivý nápad a podarilo sa... O pár minút nás bola ochotná prijať," prezradil Ladislav Tolmáči, vedúci akademickej expedície, ktorá momentálne smeruje do susednej Tanzánie.

"Pani Obamová je stále vitálnou dámou, ktorej sme sa všetci osobne predstavili menom a zároveň krátko predstavili Slovensko," doplnil Tolmáči.

Odporúčame:
Vedci zo SAV skúmajú faunu a flóru donesenú na Slovensko, do výskumu sa môže zapojiť aj verejnosť

Sarah Obamová má 96 rokov a stále žije na svojej farme neďaleko Viktóriinho jazera v Keni. V súčasnosti sa venuje najmä pomoci vdovám a sirotám, pričom z charitatívnej činnosti financuje aj vzdelávanie detí. V novembri 2014 dostala za túto prácu Pioneer Award od Organizácie Spojených národov.

Sarah Obamová bola treťou manželkou starého otca bývalého amerického prezidenta a napriek tomu, že nie je jeho pokrvnou príbuznou, hovorí jej Barack Obama "starká Sarah". V areáli jej farmy je pochovaný manžel pani Obamovej aj jej nevlastný syn - prezidentov otec, ktorý v osemdesiatych rokoch zahynul pri automobilovej nehode. Informácie agentúre SITA poskytol vedúci expedície KETANGA 2018 Ladislav Tolmáči.

Viac k témam: Barack Obama, Keňa, Slováci
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Slovákom sa podaril husársky kúsok, navštívili rodinu exprezidenta USA Baracka Obamu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.