Piatok, 22. november 2024
Mimoriadne správy
- Záporožskej jadrovej elektrárni na juhu Ukrajiny hrozí odpojenie od elektriny
- Medzinárodný trestný súd vydal zatykač na izraelského premiéra pre vojnu v Pásme Gazy
- Rusi vo vojne proti Ukrajine prvýkrát použili medzikontinentálnu raketu
- Po tragédii na železničnej stanici v srbskom Novom Sade zatkli 11 ľudí
- Vulkanický systém neďaleko Reykjavíku opäť chrlil lávu
Vedci vypočítali, kedy nastane koniec sveta. Má ľudstvo vôbec šancu na prežitie?
10.8.2020 (Webnoviny.sk) - Podľa najnovších vedeckých výpočtov nastane koniec sveta v priebehu najbližších štyroch desaťročí. Odborníci Mauro Bologna a Gerardo Aquino na základe najnovších výpočtov uviedli, že vysoká miera odlesňovania na planéte povedie k obrovskej katastrofe. Ľudstvo má podľa nich pred sebou už iba dve až štyri dekády.
Bologna a Aquino sa rozhodli analyzovať mieru odlesňovania na našej planéte a spotrebu zásob svetovej populácie. Podľa názoru uvedenej dvojice výskumníkov existuje až 90-percentná šanca, že naša civilizácia bude o niekoľko desaťročí minulosťou.
"Na základe porovnania súčasnej miery spotreby zdrojov a najlepších odhadov nárastu technologického tempa z nášho výskumu vyplýva, že ľudstvo má menšiu ako 10-percentnú šancu na prežitie veľkej katastrofy," píšu vedci vo svojej práci.
Ako podotkli Bologna s Aquinom, stromy plnia na Zemi mnoho úloh, ktoré sú nevyhnutné na prežitie ľudstva. Okrem produkovania kyslíka absorbujú oxid uhličitý, chránia pôdu a regulujú vodné hospodárstvo. Podľa týchto odborníkov rastúce tempo odlesňovania našej planéty spôsobí, že zvyšné množstvo stromov na Zemi nedokáže zvládnuť svoje funkcie, a to bude začiatok konca súčasnej civilizácie.
Viac k témam: koniec sveta, odlesňovanie, vedci
Zdroj: Webnoviny.sk - Vedci vypočítali, kedy nastane koniec sveta. Má ľudstvo vôbec šancu na prežitie? © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Horúce augustové noci prajú pozorovaniu Perzeíd. Kedy ich uvidíte najviac?