Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  21,2 °C
Mimoriadne správy

Statočná žena pri nehode ochránila syna, po dlhých rokoch sa prebrala z kómy

 Webnoviny  24. apríl 2019  53
Statočná žena pri nehode ochránila syna, po dlhých rokoch sa prebrala z kómy

DUBAJ 24. apríla (WebNoviny.sk) - Žena zo Spojených arabských emirátov (SAE) sa po 27 rokoch prebrala z kómy. O príbehu Muníry Abdullovej ako prvé v pondelok informovali noviny The National vychádzajúce v angličtine v Abú Zabí.

Noviny uviedli, že žena sa v roku 1991 viezla so synom v aute, keď sa zrazili so školským autobusom. Žena objala syna, aby ho ochránila, a preto vyviazol len s modrinou. Abdullová mala vtedy 32 rokov.

Noviny teraz citovali jej syna Umara, ktorý má dnes rovnako 32 rokov a podľa ktorého jeho matka nadobudla vedomie minulý rok v nemeckej nemocnici.

Zverejnená fotografia ju ukazuje sediacu na vozíčku pred Veľkou mešitou v metropole Abú Zabí, kde teraz býva. Počas pobytu v nemocnici podstúpila fyzioterapiu, aby sa zabránilo ochabnutiu svalstva.

Viac k témam: kóma
Zdroj: Webnoviny.sk - Statočná žena pri nehode ochránila syna, po dlhých rokoch sa prebrala z kómy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.