Sobota, 25. máj 2019
Prevažne slnečno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Populácia tigrov v Nepále sa takmer zdvojnásobila, o tento výsledok sa vláda roky usilovala

 Webnoviny   7. október 2018  133
Populácia tigrov v Nepále sa takmer zdvojnásobila, o tento výsledok sa vláda roky usilovala

KÁTHMANDU 7. októbra (WebNoviny.sk) - Počet tigrov potulujúcich sa po nepálskej džungli sa takmer zdvojnásobil. Stalo sa tak vďaka iniciatívam vlády, ochranárov a miestnych úradov, ktoré sa už roky usilujú o rozšírenie populácie tigrov v tejto himalájskej krajine. Posledné sčítanie tigrov ukázalo, že ich v nepálskej džungli žije 235, čo je takmer dvakrát viac ako 121 zistených v roku 2009.

Predstavitelia krajín, kde tieto šelmy žijú, sa v roku 2010 stretli a dohodli, že ich počet do roku 2022 zdvojnásobia. Príslušné oddelenie nepálskeho ministerstva lesov a životného prostredia v nedeľu uviedlo, že Nepál by mohol byť medzi prvými krajinami, ktorým sa tento cieľ podarí naplniť.

Viac k témam: populácia, tiger
Zdroj: Webnoviny.sk - Populácia tigrov v Nepále sa takmer zdvojnásobila, o tento výsledok sa vláda roky usilovala © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.