Sobota, 25. máj 2019
Prevažne slnečno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Námorná pechota našla v Acapulcu tajné hroby s telami, niektoré mali zviazané ruky a nohy

 Webnoviny  11. október 2018  116
Námorná pechota našla v Acapulcu tajné hroby s telami, niektoré mali zviazané ruky a nohy

MEXIKO 11. októbra (WebNoviny.sk) - Mexická námorná pechota našla v dome v Acapulcu tajné hroby s kostrovými ostatkami šiestich mužov. Vo štvrtok to oznámili zástupcovia vlády štátu Guerrero. Pozostatky sa našli v štyroch jamách, pričom niektoré telá mali zviazané ruky a nohy.

Jedno telo malo okolo krku ovinutý drôt. Dom, kde námorná pechota tieto pohrebné jamy našla, sa nachádza v chudobnej časti mesta, ďaleko od turistickej zóny na pobreží Tichého oceánu.

Zločinecké gangy často používajú takéto jamy na zbavenie sa obetí. Márnice v Guerrere a niekoľkých ďalších mexických štátoch sú preplnené v dôsledku nálezov mŕtvol na uliciach či v tajných hroboch. Mnohých takýchto mŕtvych nikdy neidentifikujú.

Viac k témam: hrobky, mŕtvola
Zdroj: Webnoviny.sk - Námorná pechota našla v Acapulcu tajné hroby s telami, niektoré mali zviazané ruky a nohy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.