Streda, 30. september 2020
Oblačno  8,8 °C
Mimoriadne správy

Pitbuly dostali v Denveri zelenú, ale majitelia musia nahlásiť každé uhryznutie či útek

 Webnoviny  11. február 2020  54
Pitbuly dostali v Denveri zelenú, ale majitelia musia nahlásiť každé uhryznutie či útek

11.2.2020 (Webnoviny.sk) - V americkom Denveri po 30 rokoch zrušili zákon zakazujúci vlastniť pitbula. Mestské zastupiteľstvo o tom rozhodlo v pondelok v pomere hlasov 7 : 4. Záujemcovia si môžu zaregistrovať svojho psa na Denver Animal Protection (DAP) a požiadať o licenciu na jeho chov.

Budú musieť uviesť meno a adresu psa a tiež kontakty na dve osoby, ďalej tiež bude potrebné predložiť doklad o začipovaní, očkovaní či kastrácii. Za každého psa musia platiť ročný poplatok.

Majitelia budú musieť upozorniť DAP na prípadný útek psa, uhryznutie človeka alebo úmrtie zvieraťa. V každej domácnosti môžu byť najviac dva pitbuly.

Ak zákon schváli starosta Michael Hancock, vstúpi do platnosti o 90 dní. V prípade, že do troch rokov nenastane žiadne porušenie pravidiel zakotvených v zákone, majiteľ pitbula dostane rovnaké povolenie na chov, aké platí v meste pre hociktoré iné plemeno.

Viac k témam: pes, pitbuly
Zdroj: Webnoviny.sk - Pitbuly dostali v Denveri zelenú, ale majitelia musia nahlásiť každé uhryznutie či útek © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.