Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Noc spestrí zatmenie mesiaca, najväčšia fáza nastane ešte pred jedenástou
28.10.2023 (SITA.sk) - V sobotu vo večerných hodinách dôjde k zatmeniu Mesiaca, ktoré bude viditeľné aj z územia Slovenska. V prípade priaznivého počasia budú môcť nadšenci pozorovania nočnej oblohy vidieť mesačný kotúč zatienený na 12 percent.
Podľa Jána Svoreňa z Astronomického ústavu Slovenskej akadémie vied, bude zatmenie viditeľné vo východnej časti Ameriky, v Európe, Afrike, Ázii aj v Austrálii. Zo Slovenska bude pozorovateľný celý priebeh zatmenia. Najväčšia fáza čiastočného zatmenia nastane po 22:00.
Začiatok polotieňového zatmenia sa očakáva o 20:02. Čiastočné zatmenie sa začne o 21:35, pričom najväčšie zatmenie bude viditeľné o 22:11. Koniec čiastočného zatmenia nastane o 22:53 a polotieňového zatmenia pol hodinu po polnoci.
Viac k témam: Zatmenie Mesiaca
Zdroj: SITA.sk - Noc spestrí zatmenie mesiaca, najväčšia fáza nastane ešte pred jedenástou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Izrael oznámil zabitie vedúceho zbrojárskeho predstaviteľa Hamasu v Pásme Gazy
Desiatky tisíc Maďarov protestovali v Budapešti, žiadali odstúpenie Orbána pre prípady zneužívania detí – FOTO
Streľba na pláži Bondi v Sydney si vyžiadala desať mŕtvych – VIDEO, FOTO