Streda, 27. január 2021
Jasno  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Najbohatším Ázijčanom sa stal čínsky podnikateľ, ktorý vlastní firmu na výrobu vakcíny proti COVID-19

 Webnoviny   1. január 2020  62
Najbohatším Ázijčanom sa stal čínsky podnikateľ, ktorý vlastní firmu na výrobu vakcíny proti COVID-19

1.1.2021 (Webnoviny.sk) - Indovi Mukešovi Ambanimu už nepatrí prívlastok "najbohatší človek v Ázii". Vďaka svojej spoločnosti vyrábajúcej vakcíny proti koronavírusu a firme zaoberajúcej sa produkciou a balením vody sa na 1. miesto dostal čínsky podnikateľ Čung Šan-šan. Informoval o tom spravodajský web BBC.

Zakladateľ potravinárskeho gigantu Nongfu Spring či majiteľ farmaceutickej spoločnosti Beijing Wantai Biological tento rok zaznamenal nárast majetku o 7 miliárd dolárov (5,7 miliardy eur), čo mu pomohlo preskočiť spomenutého Ambaniho aj krajana Jacka Ma - spoluzakladateľa nadnárodného technologického konglomerátu Alibaba Group.

Čung Šan-šan má momentálne majetok v hodnote 77,8 miliardy dolárov (63,35 miliardy eur), čo z neho robí 11. najbohatšieho človeka na svete podľa indexu Bloomberg Billionaires Index.

Viac k témam: bohatstvo, Koronavírus, miliardári, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Najbohatším Ázijčanom sa stal čínsky podnikateľ, ktorý vlastní firmu na výrobu vakcíny proti COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.