Piatok, 22. január 2021
Oblačno  6,6 °C
Mimoriadne správy

Amazon bude doručovať objednaný tovar ešte rýchlejšie, spoločnosť si kúpila jedenásť lietadiel

 Webnoviny   5. január 2021  57
Amazon bude doručovať objednaný tovar ešte rýchlejšie, spoločnosť si kúpila jedenásť lietadiel

5.1.2021 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Amazon v utorok uviedla, že od leteckých spoločností Delta a WestJet kúpila 11 prúdových lietadiel, z ktorých sú všetky typu Boeing 767-300, aby posilnila svoju rozrastajúcu sa doručovaciu sieť a mohla tak rýchlejšie vybavovať objednávky kupujúcich.

Firma so sídlom v americkom Seattli poznamenala, že k nákupu lietadiel na doručovanie zásielok pristúpila vôbec prvýkrát. V ostatných rokoch si spoločnosť Amazon lietadlá prenajímala.

"Kombinácia prenajatých a vlastných lietadiel v našej rozrastajúcej sa flotile nám umožňuje lepšie riadiť naše operácie," vyhlásila Sarah Rhoadsová, viceprezidentka spoločnosti Amazon Global Air.

Štyri lietadlá kúpené od aerolinky WestJet sa pripoja k flotile Amazonu ešte v tomto roku, ďalších sedem strojov od spoločnosti Delta bude pripravených do budúceho roka. Nákupom lietadiel sa flotila Amazonu do roku 2022 zväčší na 85 lietadiel.

Viac k témam: doručovanie zásielok, lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk - Amazon bude doručovať objednaný tovar ešte rýchlejšie, spoločnosť si kúpila jedenásť lietadiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.