Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  27,2 °C
Mimoriadne správy

Muž najskôr zjedol priveľa durianu, a potom neprešiel dychovou skúškou na alkohol

 Webnoviny   2. máj 2019  53
Muž najskôr zjedol priveľa durianu, a potom neprešiel dychovou skúškou na alkohol

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) - Muž z Číny neprešiel dychovou skúškou na alkohol, pretože predtým zjedol priveľa ovocia durian. Podľa čínskej webstránky Pear Video zastavila nemenovaného muža z východnej provincie Ťiang-su nedávno polícia, aby zistila, či nešoféruje pod vplyvom alkoholu.

Hoci to dychová skúška potvrdila, muž protestoval a polícii tvrdil: "Jedol som len durian!". Nasledoval krvný test, ktorý ukázal, že žiadny alkohol v tele nemá, preto ho prepustili.

Policajti si však chceli overiť, či muž hovoril pravdu. Jeden z nich si preto spravil test krátko po tom, čo zjedol zmienené ovocie známe svojím smradom.

Dychová skúška potvrdila, že bezprostredne po skonzumovaní durianu mal v dychu malé množstvo alkoholu. Po opakovaní testu o tri minúty neskôr však už bol výsledok negatívny. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: alkohol za volantom, durian, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž najskôr zjedol priveľa durianu, a potom neprešiel dychovou skúškou na alkohol © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.