Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  27,2 °C
Mimoriadne správy

Foto: V Himalájach našli záhadné stopy, podľa indickej armády patria Yetimu

 Webnoviny  30. apríl 2019  50
Foto: V Himalájach našli záhadné stopy, podľa indickej armády patria Yetimu

NAÍ DILLÍ 30. apríla (WebNoviny.sk) - Indická armáda oznámila, že našla v snehu Yetiho stopy. Na sociálnych sieťach sa ihneď stala terčom posmechu a nedôvery.

Armáda na Twitteri, kde má takmer šesť miliónov sledovateľov, v pondelok uviedla, že objavila "záhadné stopy mýtického tvora Yetiho v základnom tábore Makalu" v Himalájach. Yeti, veľký tvor podobný opici, sa často vyskytuje v juhoázijskom folklóre.

Nie je žiadny dôkaz o tom, že by existoval, avšak mýty o ňom sú v regióne stále živé. Armáda teraz opäť rozvírila túto legendu zverejnením fotografií "stôp", ktoré objavila v snehu 9. apríla. Informovala o nich však až po tom, čo dospela k záveru, že sa zhodujú s predchádzajúcimi teóriami o Yetim, uviedli noviny Times of India.Viac k témam: Himaláje, indická armáda
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: V Himalájach našli záhadné stopy, podľa indickej armády patria Yetimu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.