Sobota, 23. marec 2019
Slnečno  1,6 °C
Mimoriadne správy

Francúzsky Spiderman dostal pokutu a aj zákaz lezenia na akékoľvek budovy

 Webnoviny  26. október 2018  122
Francúzsky Spiderman dostal pokutu a aj zákaz lezenia na akékoľvek budovy

LONDÝN 26. októbra (WebNoviny.sk) - Francúzskemu dobrodruhovi Alainovi Robertovi, známemu pod prezývkou Francúzsky Spiderman, v piatok londýnsky súd zakázal "až do odvolania" liezť na akékoľvek budovy vo Veľkej Británii.

Robert dostal okrem toho podmienečný 20-týždňový trest a pokutu 5 500 britských libier (v prepošte približne 6 200 eur). Rozhodnutie súdu prišlo len deň po tom, ako Robert vyliezol na jednu z najvyšších budov v Londýne, 230-metrovú Heron Tower. Na budovu liezol bez lán a akéhokoľvek bezpečnostného výstroja, a tiež, ako má bežne vo zvyku, bez povolenia.

Polícia počas jeho úspešného pokusu obkľúčila budovu, uzatvorila prístupové cesty k nej a odháňala zvedavých divákov. Hneď po tom, čo sa Robert dostal naspäť na zem, ho policajti zatkli za narúšanie verejného poriadku.

"Cítim, že naplno žijem práve vtedy, keď je môj život v ohrození. Možno to znie trochu strašidelne a bláznivo, ale mám to tak," vysvetľuje svoju životnú filozofiu 56-ročný Francúz.

Viac k témam: Francúzsky Spiderman
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsky Spiderman dostal pokutu a aj zákaz lezenia na akékoľvek budovy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.