Pondelok, 23. september 2019
Oblačno  11,5 °C
Mimoriadne správy

Foto: Archeológovia objavili v Egypte osem starovekých sarkofágov s múmiami

 Webnoviny  28. november 2018  97
Foto: Archeológovia objavili v Egypte osem starovekých sarkofágov s múmiami

KÁHIRA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Archeológovia objavili v Egypte osem vápencových sarkofágov s múmiami. Tamojšie ministerstvo pre pamiatky v utorok v noci informovalo, že múmie pochádzajú z Neskorého obdobia z rokov 664 – 332 pred naším letopočtom a sú pokryté vrstvou maľovaného materiálu zvaného kartonáž, ktorý je v tvare ľudského tela.

Vedci našli múmie približne 40 kilometrov južne od Káhiry v oblasti pri pyramíde kráľa Amenemheta II. v kráľovskej nekropole Dahšúr. Nekropola je pohrebiskom dvoranov a vysokopostavených predstaviteľov. V oblasti sa nachádzajú jedny z najstarších pyramíd vrátane Lomenej pyramídy faraóna Snofrua alebo Červenej pyramídy.

Viac k témam: archeológia, archeológovia, múmie
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Archeológovia objavili v Egypte osem starovekých sarkofágov s múmiami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.