Pondelok, 18. marec 2019
Oblačno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Zoznámte sa s neodymovými magnetmi a bubnovým magnetickým separátorom

 Seocentrum  27. jún 2018  533
Zoznámte sa s neodymovými magnetmi a bubnovým magnetickým separátorom

Objekt, ktorý v priestore vo svojom okolí vytvára magnetické pole, nazývame aj ako magnet. Prvýkrát sme sa s ním mali možnosť stretnúť už ako deti, kedy nám starší súrodenci a kamaráti ukazovali niečo, čo sme kedysi považovali za kúzlo – dva predmety sa aj cez prekážku (napríklad papier) spojili a my sme nevedeli, ako to funguje. Dnes sa už s magnetmi stretávame kdekoľvek.


Trošku z histórie magnetov

Vedeli ste, že slovo magnet pochádza z gréčtiny? V antickom Grécku sa nachádzala oblasť, ktorá sa nazývala Magnesia. Táto oblasť sa nachádza na území mesta Manisa v Turecku. Boli tam objavené veľké zásoby magnetitu.

Počuli ste však o neodymových magnetoch a bubnovom magnetickom separátore? Ak ešte nie, prezradíme vám, čo sú a na čo sa využívajú. Pohony určite poznáte a viete, že slúžia na vykonanie kontrolného zdvihu, posunutia a vyklopenia. Ale načo slúžia tieto dva „predmety“?

Neodymové magnety

Extra silné neodymové magnety, alebo v skratke NdFeB (skratky z periodickej tabuľky prvkov) sa skladajú z neodýmu, bóru a železa. Zákazníci si môžu vybrať rôzny tvar neodymového magnetu. Závisí od toho, aký tvar potrebujú a výrobcovia týchto magnetov im ho vyrobia na mieru.
Výrobcovia týchto magnetov začali vzhľadom na veľký záujem klientov vyrábať magnety s dierou pre šrób a magnety so samolepkou, ktoré sa dajú nalepiť na nekovový podklad. Ak niektorý z týchto magnetov potrebujete, neváhajte ich kontaktovať.

Musíme vás upozorniť na to, že magnety bývajú náchylné na koróziu. Vo väčšine prípadov je na nich nanesená povrchová úprava buď vo firme niklu, zinku, alebo epoxidovej živice.

Magnetické bubny – bubnové magnetické separátory

Využívajú sa v rôznych priemyselných odvetviach, ale využitie nájdu aj na skládkach, kde výrazne uľahčujú triedenie odpadu obsahujúceho kovové, magnetické a sypké zmesi. Magnetický bubon na separáciu odpadu môžete vsadiť pod násypku stroja alebo za pásový dopravník, z ktorého bude dopadať neseparovaný materiál na magnetický bubon.
Ak potrebujete separovať takýto typ odpadu, budete potrebovať nerezový bubnový magnetický separátor.

Ak hľadáte predajcu magnetických bubnov a neodymových magnetov, navštívte web stránku firmy Magsy SK s.r.o. Vyrobia vám neodymový magnet vo veľkostiach, ktoré budete potrebovať a predajú vám cenovo výhodný a plne funkčný bubnový magnetický separátor.