Nedeľa, 17. január 2021
Zamračené  -5,7 °C
Mimoriadne správy

Puklice pre autá - na čo všetko sa zamerať pri ich kúpe?

 Futurino  27. november 2020  121
Puklice pre autá - na čo všetko sa zamerať pri ich kúpe?

Máte problém s výberom správnych puklíc pre vaše auto? Nebojte, nie ste jediný/á! Na trhu je neuveriteľné množstvo doplnkov pre autá a niekedy je naozaj komplikované vybrať tie správne. Nielen, čo sa týka kvality, ale, samozrejme, aj dizajnu. Pozrime sa na časté značky áut na našich cestách, Škoda a Volkswagen.


Pri výbere nezabudnite na veľkosť kolies a puklíc. Tie sa udávajú v palcoch a v tomto prípade na veľkosti naozaj záleží. Upevnenie puklice na koleso musí držať na svojom mieste aj v prípade jazdy na hrboľatých a nekvalitných cestách.


A načo nám vlastne sú?


Ide najmä o ochranu diskov na kolesách, ktoré by mohli utrpieť veľké škody najmä v zime, keď sú cesty upravované soľou či inými chemikáliami, a v neposlednom rade aj štrkom. Preferovaným materiálom je ABS plast, ktorý je pevný, no zároveň aj dostatočne pružný. Dôležitou vlastnosťou je aj jeho odolnosť voči rôznym chemikáliám a iným vonkajším vplyvom, čo vodiči určite ocenia. Jednými z najpoužívanejších sú puklice Škoda. Tie sú cenovo veľmi prijateľné, a preto by nemal byť problém s ich výmenou v prípade poškodenia. Prevedenie je naozaj štýlové a nebude problém vybrať puklice pre športovejší typ auta alebo naopak - pre luxusnejší typ. 


Rodinné autá


Veľa rodín si dnes kupuje overené značky áut. Dôležitá je ako bezpečnosť, tak často aj cenová dostupnosť. Časté jazdy autom preto nie sú žiadnou výnimkou. Keďže sa autá Volkswagen vyrábajú vo veľkej miere aj na Slovensku a sú tiež cenovo dostupné, nie je prekvapením, že sú na našich cestách veľmi obľúbené. Aj puklice Volkswagen sú dostatočne moderné na to, aby ste sa so svojím autom cítili štýlovo. Majú prevažne klasický lúčovitý dizajn, ktorý je, rovnako ako mnohé ďalšie typy, veľmi štýlový a vizuálne pekný. Možné je však siahnuť aj po celoplošných pukliciach, ktoré majú ešte lepšiu ochrannú funkciu.


Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock.com