Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  17,3 °C
Mimoriadne správy

Zrážka autobusu a kamióna na diaľničnej križovatke si vyžiadala 15 mŕtvych (foto)

 Webnoviny  16. jún 2023  82  
Zrážka autobusu a kamióna na diaľničnej križovatke si vyžiadala 15 mŕtvych (foto)

16.6.2023 (SITA.sk) - Pätnásť ľudí zomrelo a desať utrpelo zranenia, keď sa na diaľničnej križovatke v kanadskej provincii Manitoba zrazili autobus so seniormi a kamión. Incident sa stal v meste Carberry, 170 kilometrov západne od provinčného hlavného mesta Winnipeg. O život prišli prevažne seniori.

Veliteľ provinčnej Kráľovskej kanadskej jazdnej polície Rob Hill informoval, že v autobuse sa viezlo 25 ľudí. Na miesto zrážky na diaľnici podľa jeho slov nasadili všetky zdroje.

Desiatich ľudí hospitalizovali. Superintendent jazdnej polície Rob Lasson uviedol, že vodiči oboch vozidiel sú nažive a v nemocnici, nepovedal však, či sú medzi zmienenými desiatimi evidovanými ako zranení.

Lasson povedal, že autobus mieril na juh a bola tam značka zastav a daj prednosť. Autobus podľa neho prechádzal cez východné jazdné pruhy, keď do neho narazil kamión, ktorý išiel na východ. Podľa Lassona je pre vyšetrovanie rozhodujúce, kto mal prednosť.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Zahraničie, Zrážka kamióna a autobusu
Zdroj: SITA.sk - Zrážka autobusu a kamióna na diaľničnej križovatke si vyžiadala 15 mŕtvych (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.