Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Zotavovanie ekonomiky eurozóny bude pravdepodobne nerovnomerné, myslí si Lagardová

 Webnoviny  11. november 2020  118
Zotavovanie ekonomiky eurozóny bude pravdepodobne nerovnomerné, myslí si Lagardová

11.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ekonomiku eurozóny pravdepodobne čaká "nerovnomerné" a prerušované zotavovanie napriek dobrým správam o vývoji vakcíny proti koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


Uviedla to v stredu šéfka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardová, podľa ktorej existuje riziko, že oživenie by mohlo byť pomalé pre obavy spotrebiteľov. "Vidíme silné opätovné šírenie vírusu a to prinieslo novú dynamiku," povedala Lagardová v úvodnom prejave online konferencie ECB o menovej politike.

"Hoci najnovšie správy a vakcíne vyzerajú povzbudzujúco, stále môžeme čeliť opakujúcim sa cyklom šírenia vírusu a sprísňovania reštrikcií, kým sa nedosiahne rozsiahla imunita," konštatovala šéfka ECB.

Už na zasadaní banky 28. októbra Lagardová vyhlásila, že existuje "málo pochýb" o tom, že centrálna banka eurozóny na zasadaní 10. decembra rozhodne o zväčšení stimulov pre ekonomiku. V stredu konštatovala, že "hlavnými nástrojmi pravdepodobne zostanú" nákupy dlhopisov a poskytovanie lacných úverov.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Pandémia, rast ekonomiky, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Zotavovanie ekonomiky eurozóny bude pravdepodobne nerovnomerné, myslí si Lagardová © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.