Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

Zomrel Vladimir Nekrasov, šéf najväčšej ruskej ropnej spoločnosti Lukoil

 Webnoviny  24. október 2023  94  
Zomrel Vladimir Nekrasov, šéf najväčšej ruskej ropnej spoločnosti Lukoil

24.10.2023 (SITA.sk) - Vo veku 66 rokov náhle zomrel šéf najväčšej súkromnej ruskej ropnej spoločnosti Lukoil Vladimir Nekrasov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako referuje web news.sky.com, podľa vyhlásenia spoločnosti skonal na zlyhanie srdca. Lukoil však odmietol bližšie komentovať jeho smrť.

Nekrasov, ktorý v sektore ropy a zemného plynu pracoval takmer 50 rokov, je už druhým zosnulým šéfom Lukoilu v priebehu jedného roka. Vlani v septembri zomrel predseda správnej rady Lukoilu Raviľ Maganov, keď vypadol z okna v nemocnici.

Lukoil vtedy vo vyhlásení uviedol, že „zomrel po vážnej chorobe“, no podľa nemenovaného zdroja z polície mohol spáchať samovraždu. Lukoil ako jedna z mála ruských spoločností verejne žiadal zastavenie ruskej vojenskej operácie na Ukrajine. V marci minulého roka firma vyzvala na „okamžité ukončenie tohto ozbrojeného konfliktu".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Zomrel Vladimir Nekrasov, šéf najväčšej ruskej ropnej spoločnosti Lukoil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.