Streda, 23. jún 2021
Zamračené  22,7 °C
Mimoriadne správy

Zomrel bluesový gitarista Peter Green, bol spoluzakladateľom Fleetwood Mac

 Webnoviny  25. júl 2020  167
Zomrel bluesový gitarista Peter Green, bol spoluzakladateľom Fleetwood Mac

25.7.2020 (Webnoviny.sk) - Bluesový gitarista Peter Green, ktorý bol spoluzakladateľom formácie Fleetwood Mac, zomrel vo veku 73 rokov. V sobotu o tom informovali právnici jeho rodiny. Právnická firma Swan Turton vo vyhlásení uviedla, že Green skonal "pokojne v spánku" tento víkend a ďalšie informácie zverejnia v nasledujúcich dňoch.Green bol považovaný za jedného z najlepších britských bluesových gitaristov šesťdesiatych rokov minulého storočia a chválil ho dokonca aj B.B. King. Známy je ako autor piesní Albatross, Oh Well alebo Black Magic Woman. Jeho kariéru však poznačili drogová závislosť a psychické problémy.

I keď z kapely Fleetwood Mac, ktorá vznikla v roku 1967, v roku 1971 odišiel, mal podľa Micka Fleetwooda obrovský podiel na jej úspechu. V roku 1998 ho ako jej spoluzakladateľa uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

Viac k témam: gitara, smrť
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel bluesový gitarista Peter Green, bol spoluzakladateľom Fleetwood Mac © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.