Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2 °C
Mimoriadne správy

Žoldnieri z Wagnerovej skupiny sa pravdepodobne pridali k ruskej národnej garde, tvrdí britské ministerstvo obrany

 Webnoviny  12. november 2023  238  
Žoldnieri z Wagnerovej skupiny sa pravdepodobne pridali k ruskej národnej garde, tvrdí britské ministerstvo obrany

12.11.2023 (SITA.sk) - Veľké zložky ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny sa pravdepodobne asimilovali do veliteľskej štruktúry ruskej národnej gardy Rosgvardia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Wagerovskú odnož Rosgvardie pravdepodobne vedie Pavel Prigožin, syn zosnulého lídra wagnerovcov Jevgenija Prigožina, ktorý zomrel pri havárii lietadla pár týždňov po tom, ako viedol vzburu voči ruskému vojenskému vedeniu. V nedeľňajšom spravodajskom hlásení to uvádza britské ministerstvo obrany, na ktoré sa odvoláva denník The Guardian.

Ďalšie skupiny bojovníkov z Wagnerovej skupiny sa pravdepodobne pridali k druhej súkromnej vojenskej skupine Redut. Tá má 7-tisíc príslušníkov, tvrdí Londýn.

Ruský štát má teraz po vzbure v júni 2023 väčšiu kontrolu nad aktivitami Wagnerovej skupiny a jej bývalými zamestnancami. Čečenský vodca Ramzan Kadyrov zase povedal, že zdravotníci z Wagnerovej skupiny sa pripojili k čečenským špeciálnym jednotkám Achmat. To je navyše k 170 bojovníkom, ktorí sa už pripojili k Achmatu, povedal Kadyrov v októbri.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, Čečenský vodca, rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk - Žoldnieri z Wagnerovej skupiny sa pravdepodobne pridali k ruskej národnej garde, tvrdí britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.