Pondelok, 27. marec 2023
Slabý dážď  1,8 °C
Mimoriadne správy

Zničený Krymský most Rusi opravia do júla budúceho roka, túto dôležitú tepnu poškodila rozsiahla explózia

 Webnoviny  14. október 2022  59
Zničený Krymský most Rusi opravia do júla budúceho roka, túto dôležitú tepnu poškodila rozsiahla explózia

14.10.2022 (Webnoviny.sk) - Oprava poškodeného Krymského mosta medzi ukrajinským polostrovom Krym, ktorý anektovalo Rusko, a južným Ruskom bude ukončená v júli budúceho roka. Konštatuje to dokument zverejnený na ruskej vládnej internetovej stránke. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Krymský most, ktorý je ukážkovým projektom vlády ruského prezidenta Vladimira Putina, poškodila explózia, z ktorej Moskva obviňuje Ukrajinu. Moskva uviedla, že pri výbuchu na moste zomreli traja ľudia. Podľa Ruska na moste explodovalo nákladné vozidlo. Niektorí ukrajinskí predstavitelia poškodenie mosta privítali, ale Kyjev sa k útoku neprihlásil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Explózia, Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Zničený Krymský most Rusi opravia do júla budúceho roka, túto dôležitú tepnu poškodila rozsiahla explózia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.