Sobota, 6. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Zničené cesty a mosty na Ukrajine sú veľkým problémom, môžu brzdiť dodávky humanitárnej pomoci
16.4.2022 (Webnoviny.sk) - Cesty a mosty na Ukrajine od začiatku ruskej invázie utrpeli „významné poškodenia" a to by mohlo negatívne ovplyvňovať dodávky humanitárnej pomoci. Uviedlo to britské ministerstvo obrany v aktualizácii zverejňovaných spravodajských informácií.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Ruské sily okrem toho, že zničili mosty a zanechali po sebe míny, zhoršili prístup do oblastí na severe Ukrajiny aj tým, že na cestách opustili vojenské vozidlá. Analytici poukázali napríklad na to, že do mesta Černihiv sa dá dostať jediným mostom pre peších. Informuje o tom portál news.sky.com.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Humanitárna pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zničené cesty a mosty na Ukrajine sú veľkým problémom, môžu brzdiť dodávky humanitárnej pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach
Táto „obyčajná burina“ môže zachrániť vašu pečeň aj trávenie