Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Známy ukrajinský režisér utrpel počas bojov v prvej línii otras mozgu 

 Webnoviny  10. júl 2023  141  
Známy ukrajinský režisér utrpel počas bojov v prvej línii otras mozgu 

10.7.2023 (SITA.sk) - Známy ukrajinský režisér Oleh Sencov utrpel na fronte v prvej línii otras mozgu. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na videosprávu na Facebooku, udialo sa tak počas víkendu.

Sencov natočil toto video v ľahu hneď po tom, ako utrpel spomenuté zranenie. Povedal v ňom, že boj o dôležitú líniu pre ďalší protiútok sa práve skončil. Traja vojaci boli zranení. „Mám otras mozgu, nie je však ťažký,“ povedal Sencov, no bolo vidieť, že sa mu nehovorí ľahko.

Režisér v popise dodal, že video natočil v sobotu, ale v nedeľu sa už cítil lepšie a bol v nemocnici ako ostatní zranení.

Sencov hneď v druhý deň vojny, 25. februára 2022, zverejnil záber, na ktorom bol oblečený ako vojak, a vyzval všetkých, aby bránili svoju vlasť. V júni tohto roka mu udelili hodnosť podporučíka.

Viac k témam: otraz mozgu, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský režisér
Zdroj: SITA.sk - Známy ukrajinský režisér utrpel počas bojov v prvej línii otras mozgu  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.