Streda, 3. jún 2020
Slnečno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Zločinci využívajú nový spôsob pašovania drog, dve tony kokaínu našli na palube ponorky

 Webnoviny  25. november 2019  119
Zločinci využívajú nový spôsob pašovania drog, dve tony kokaínu našli na palube ponorky

25.11.2019 (Webnoviny.sk) - V Španielsku zadržali ponorku, ktorá mala na palube viac ako dve tony kokaínu. Polícia zatkla aj dve osoby, tretia je na úteku. Všetci traja údajne pochádzajú z Ekvádora. Prípad sa stal v nedeľu pri pobreží Galície. Španielske médiá informovali, že ponorka pochádza z Kolumbie a polícia sa v súčasnosti snaží zistiť, či boli drogy na palube, už keď vyplávala z tejto juhoamerickej krajiny.

BBC uviedla, že zločinci často používajú ponorky na pašovanie drog z Latinskej Ameriky do USA. Takýto spôsob pašovania považujú v Európe za relatívne nový. V roku 2006 objavili pri pobreží Galície ponorku, ktorú podozrievali z prepravy narkotík.

Viac k témam: kokaín, pašovanie drog, ponorka, španielska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zločinci využívajú nový spôsob pašovania drog, dve tony kokaínu našli na palube ponorky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.