Pondelok, 6. apríl 2020
Polojasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Židovské komunitné centrá dostali výhražné správy, neznáma osoba v nich ohlasovala bombové útoky

 Webnoviny  24. február 2020  20
Židovské komunitné centrá dostali výhražné správy, neznáma osoba v nich ohlasovala bombové útoky

24.2.2020 (Webnoviny.sk) - Židovské komunitné centrum v newyorskom Albany v nedeľu prehľadala polícia po tom, ako osoba napojená na stredisko dostala e-mail, v ktorom sa neznáma osoba vyhrážala bombovým útokom. Informáciu potvrdil hovorca miestnej polície Steve Smith.

Žiadna bomba sa nenašla


Policajné tímy nenašli žiadne výbušné zariadenie v centre ani vo vedľajšom stredisku dennej starostlivosti. O prípade informovali aj FBI a v súčasnosti ho vyšetrujú.

Hovorca newyorského guvernéra Rich Azzopardi vyhlásil, že výhražné správy dostali židovské komunitné centrá po celom štáte. Konkrétne miesta však nezverejnili.

Antisemitské útoky sa stupňujú


Guvernér Andrew Cuomo v nedeľu uviedol, že v štáte hlásia čoraz viac antisemitských útokov, pričom za uplynulé mesiace ich zaznamenali 42.

Generálny prokurátor William Barr v januári vyhlásil, že ministerstvo spravodlivosti sa začne viac angažovať v boji proti týmto zločinom, keďže ich počet narastá.

Viac k témam: antisemitizmus, bombový útok, e-mail, vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Židovské komunitné centrá dostali výhražné správy, neznáma osoba v nich ohlasovala bombové útoky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.