Piatok, 7. august 2020
Prevažne slnečno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Žene sa tri mesiace po mozgovej smrti narodilo dievčatko, to je už u svojho otca

 Webnoviny  27. august 2019  57
Žene sa tri mesiace po mozgovej smrti narodilo dievčatko, to je už u svojho otca

27.8.2019 (Webnoviny.sk) - Vo Fakultnej nemocnici Brno sa narodilo dievčatko matke po mozgovej smrti. Ženu udržiavali pre pokračovanie tehotenstva na prístrojoch takmer tri mesiace.

Samotná nemocnica v utorok informovala, že dievčatko sa narodilo cisárskym rezom v 34. týždni tehotenstva a pri narodení vážilo 2,1 kilogramu.

Vo vyhlásení nemocnice sa neuvádzajú podrobnosti o zdravotnom stave dieťaťa, avšak česká verejnoprávna televízia uviedla, že dievčatko, ktoré sa narodilo v priebehu augusta, je už u svojho otca.

Dvadsaťsedemročnú matku vyhlásili za mozgovo mŕtvu začiatkom júna po krvácaní do mozgu. Lekári sa rozhodli, že zachovajú jej životné funkcie až do času, keď bude dieťa dostatočne vyvinuté pre príchod na svet.

Viac k témam: Fakultná nemocnica Brno, pôrod, tehotenstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Žene sa tri mesiace po mozgovej smrti narodilo dievčatko, to je už u svojho otca © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.