Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Zemetrasenie na severe Taiwanu rozkývalo budovy, silné otrasy však nespôsobili žiadne vážne škody

 Webnoviny   3. január 2022  34
Zemetrasenie na severe Taiwanu rozkývalo budovy, silné otrasy však nespôsobili žiadne vážne škody

3.1.2022 (Webnoviny.sk) - V pondelok večer miestneho času zasiahlo Taiwan silné zemetrasenie a rozkývalo budovy v hlavnom meste a vo veľkej časti severu ostrovnej krajiny. Ihneď však nehlásili žiadne vážne škody alebo zranenia. Podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) išlo o otrasy zeme s magnitúdom 6,2.

Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo v hĺbke 28,7 kilometra pod hladinou oceánu východne od mesta Chua-lien, ktoré leží na východnom pobreží ostrova.

Z kancelárií administratívnych budov v hlavnom meste Tchaj-pej hlásili popraskanie stien, hojdanie sa lustrov a popadanie zrkadiel a obrazov. USGS však uviedla, že predpokladané hospodárske škody budú malé napriek tomu, že otrasy boli silné.

Viac k témam: Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zemetrasenie na severe Taiwanu rozkývalo budovy, silné otrasy však nespôsobili žiadne vážne škody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.